حقوق حیوانات

حقیقت خز و ظلم و جنایت علیه حیوانات

حقیقت خز

حقیقت خز و صنعت آن، یکی از کثیف‌ترین و ظالمانه‌ترین صنعت‌های موجود است. متاسفانه برای اینکه درد رنج حیوانات و حقیقت صنعت خز و مد را بهتر نشان دهیم، چند عکس ناراحت کننده از حیوانات قرار داده‌ایم تا با چشمان خود ببینید چه بلایی بر سر حیوانات می‌آورند.

مطالب این قسمت، تنها بخش کوچکی از حقیقت خز را نشان می‌دهد، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می‌کنیم مستند ساکنان زمین را مشاهده کنید.

عکس‌های این صفحه حاوی خشونت است.

فرقی ندارد خز مصرفی در صنعت خز تهیه می‌شود یا از حیوانی که در طبیعت شکار شده است. حیوانات در مزارع خز، تمام زندگی خود را در قفس‌های کوچک و کثیفی زندانی هستند. در مزارع خز به دلیل پایین آوردن هزینه‌ها، حیوانات را به روش‌های وحشیانه مانند: خفه کردن، برق، گاز و سم می‌کشند.

حقیقت خز
حقیقت خز

بیشتر از نصف خزهای موجود در ایالات متحده از چین وارد می‌شود، جایی که میلیون‌ها سگ و گربه را با زدن چماق به سرشان، دار زدن و یا بر اثر خونریزی و جراحت به دست انسان‌ها کشته می‌شوند. در بیشتر مواقع برای تولید خز، پوست حیوانات را بصورت زنده زنده از بدنشان جدا می‌کنند. اغلب از عمد، خزهای چینی را لیبل نمی‌زنند تا مشخص نباشد که مصرف کننده چه نوع خزی را خریداری و می‌پوشد.

عکس زیر متعلق به یک «سگ‌راکون» می‌باشد، که پوستش را برای تولید خز، زنده زنده از بدنش جدا کرده‌اند.

حقیقت خز
برای آگاهی بیشتر، مستند ساکنان زمین را ببینید.

حیواناتی که در حیات وحش به دام افتاده‌اند، چندین روز به دلیل خونریزی، شوک، از دست دادن آب بدن، سرمازدگی، قانقاریا و حمله‌ی شکارچیان رنج می‌کشند. ممکن است در تله‌های فلزی گرفتار شوند و به دلیل فشار زیاد تله‌ها، استخوان دست یا پای آن‌ها خرد یا قطع شود. تله‌های خرس فشاری حدود ۴۰ کیلوگرم در هر اینچ مربع وارد می‌کند. همچنین تله‌های آبی، برای سگ‌های آبی، موسکرات و دیگر حیوانات استفاده می‌شود. این حیوانات به شکل رنج آور و دردآوری، حدود ۹ دقیقه تقلا می‌کنند که خود را از تله آزاد کنند، اما در نهایت غرق می‌شوند.

در روز سالگرد کشتار خوک دریایی در کانادا، به ده‌ها هزار بچه فک چنگی شلیک می‌شود یا با قلاب‌های فلزی، بصورت مکرر به سرشان می‌کوبند. همچنین هزاران خرس سیاه را با اسلحه شکار می‌کنند، یا با به دام انداختنشان در تله‌ها، باعث می‌شوند چندین روز دچار درد و رنج شوند؛ و در نهایت از پوستشان برای گارد پنج نفره‌ی ملکه الیزابت، کلاه تشریفاتی بسازند.

حقیقت خز
کشتار خوک دریایی در کانادا،

خوشبختانه برای گرم و نرم ماندن در سرما، نیازی به خشونت و کشتار نیست. می‌توان از محصولاتی استفاده کرد که در تولید آن‌ها هیچ حیوانی کشته یا رنجی ندیده باشد. از این طریق می‌توانید از صنعت کشت و کشتار حیوانات حمایت نکنید و حامی حیوانات باشید.

۹ حقیقتی که در مورد تولید خز نمی‌دانید (حقایق صنعت خز)


مترجم: حمیدرضا اردکانی
منبع: peta.org

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن